Prespávačka na Pyramíde

PrespavackaPyramida

Takúto účastnícku nálepku mohol získať každý, kto prišiel na zborovú prespávačku. Tentoraz vysoko nad Nitrou, priamo na Pyramíde.

Čítať Ďalej

Nimeh 5.5.2018

Nimeh2018

Skauti v Nitre zabojovali za slobodu a demokraciu

Nitra sa po roku opäť stala dejiskom napínavej akčnej nočnej hry NIMEH, ktorú organizovali skauti z 23. zboru Nitrava v Nitre. Podobne ako vlani, aj v tento májový víkend sa účastníci vrátili do čias, keď Slovenskom otriasali hrôzy diktatúry a vraždenie ľudí bolo na dennom poriadku. Skauti z celého Slovenska sa popasovali s fašistickým režimom a upozornili na témy, ktoré sú, žiaľ, aktuálne aj dnes. Ďakujeme Nitrianskej komunitnej nadácii, ktorá podporila hru NIMEH a Biskupskému úradu v Nitre, ktorý poskytol účastníkom ubytovanie.

Čítať Ďalej

Korejske dobrodružstvo skauta roka

Korea-Solo

World Youth Camp 2018 (WYC2018) - medzinárodný skautský tábor sa uskutočnil v dňochod 22.-26.2. 2018 v rezorte Elysian, v provincii Gangwondo v Južnéj Korei pri príležitosti konania Zimných olympijských hier. Tohto tábora sa zúčastnilo 74 krajín z celého sveta a nechýbali medzi nimi ani zástupcovia za Slovenský Skauting. Vyberalo sa spomedzi ocenených skautov roka 2016 a vybraní boli Solo (Lukáš Hospodár) zo 23. zboru Nitra a Jany (Ján Hrebeňár) z 18. zboru Vrbov.

Čítať Ďalej

2%

Milý darca

V týchto dňoch ste zavalení žiadosťami o darovanie 2% z vašich daní. Už niekoľko rokov sa o ne uchádzame aj my, skauti 23. Zboru Nitrava. Od začiatku však rovnako. Nikoho netlačíme, nikoho nenútime, len prosíme, aby ich každý dal niekomu a nenechal ležať ladom.
Ak sa predsa len rozhodnete pre nás vedzte že na pobyt v prírode peniaze nepotrebujemu na celoročné fungovanie však áno.

Čítať Ďalej

Skautsky Belgičák

NSD17

1.Milé sestry, milí bratia, táto pieseň je o nás,
sme rozšírení po celom svete, ľahko nás spoznáš.

Čítať Ďalej

Ďalšie články...