Trogárky: Chystáme výpravu!:

trogarky-chystame-vypravu

Konečne začína jar- čas zažiť nové skautské dobrodružstvo! V ústrety zážitkom sa vydáme do Dvorníkov už na konci marca. Prespávať budeme vo farskom dome, ktorý spravuje tamojší kňaz a skaut v jednej osobe.

Čítať Ďalej

25 rokov zboru - Výzva 25

Výzva25

1– Aspoň trom ľuďom porozprávam o skautingu, poprípade pozvem spolužiaka na družinovku
2 – Naučím sa novú skautskú pieseň.

Čítať Ďalej

Prespávačka na Pyramíde

PrespavackaPyramida

Takúto účastnícku nálepku mohol získať každý, kto prišiel na zborovú prespávačku. Tentoraz vysoko nad Nitrou, priamo na Pyramíde.

Čítať Ďalej

Nimeh 5.5.2018

Nimeh2018

Skauti v Nitre zabojovali za slobodu a demokraciu

Nitra sa po roku opäť stala dejiskom napínavej akčnej nočnej hry NIMEH, ktorú organizovali skauti z 23. zboru Nitrava v Nitre. Podobne ako vlani, aj v tento májový víkend sa účastníci vrátili do čias, keď Slovenskom otriasali hrôzy diktatúry a vraždenie ľudí bolo na dennom poriadku. Skauti z celého Slovenska sa popasovali s fašistickým režimom a upozornili na témy, ktoré sú, žiaľ, aktuálne aj dnes. Ďakujeme Nitrianskej komunitnej nadácii, ktorá podporila hru NIMEH a Biskupskému úradu v Nitre, ktorý poskytol účastníkom ubytovanie.

Čítať Ďalej

Korejske dobrodružstvo skauta roka

Korea-Solo

World Youth Camp 2018 (WYC2018) - medzinárodný skautský tábor sa uskutočnil v dňochod 22.-26.2. 2018 v rezorte Elysian, v provincii Gangwondo v Južnéj Korei pri príležitosti konania Zimných olympijských hier. Tohto tábora sa zúčastnilo 74 krajín z celého sveta a nechýbali medzi nimi ani zástupcovia za Slovenský Skauting. Vyberalo sa spomedzi ocenených skautov roka 2016 a vybraní boli Solo (Lukáš Hospodár) zo 23. zboru Nitra a Jany (Ján Hrebeňár) z 18. zboru Vrbov.

Čítať Ďalej

Ďalšie články...