Nimeh 2019

Nimeh2019

Nitra sa vrátila do čias Pražskej jari

V noci zo soboty na nedeľu 5. mája 2019 bolo v nitrianskych uliciach rušno. Je máj, pre Nitravu čas NIMEHu. A nielen pre Nitravu. Ako obvykle, zišli sa tu skauti z rôznych kútov Slovenska. Tentoraz sa vrátili v čase do obdobia, keď Československu svitlo na lepšie a slobodnejšie časy a keď sa zrazu všetky nádeje skončili príchodom tankov. Ročník 2019 priblížil obdobie Pražskej jari a okupácie Československa vojskami spriatelených štátov.

Čítať Ďalej

Trogárky: Chystáme výpravu!:

trogarky-chystame-vypravu

Konečne začína jar- čas zažiť nové skautské dobrodružstvo! V ústrety zážitkom sa vydáme do Dvorníkov už na konci marca. Prespávať budeme vo farskom dome, ktorý spravuje tamojší kňaz a skaut v jednej osobe.

Čítať Ďalej

25 rokov zboru - Výzva 25

Výzva25

1– Aspoň trom ľuďom porozprávam o skautingu, poprípade pozvem spolužiaka na družinovku
2 – Naučím sa novú skautskú pieseň.

Čítať Ďalej

Prespávačka na Pyramíde

PrespavackaPyramida

Takúto účastnícku nálepku mohol získať každý, kto prišiel na zborovú prespávačku. Tentoraz vysoko nad Nitrou, priamo na Pyramíde.

Čítať Ďalej

Nimeh 5.5.2018

Nimeh2018

Skauti v Nitre zabojovali za slobodu a demokraciu

Nitra sa po roku opäť stala dejiskom napínavej akčnej nočnej hry NIMEH, ktorú organizovali skauti z 23. zboru Nitrava v Nitre. Podobne ako vlani, aj v tento májový víkend sa účastníci vrátili do čias, keď Slovenskom otriasali hrôzy diktatúry a vraždenie ľudí bolo na dennom poriadku. Skauti z celého Slovenska sa popasovali s fašistickým režimom a upozornili na témy, ktoré sú, žiaľ, aktuálne aj dnes. Ďakujeme Nitrianskej komunitnej nadácii, ktorá podporila hru NIMEH a Biskupskému úradu v Nitre, ktorý poskytol účastníkom ubytovanie.

Čítať Ďalej

Ďalšie články...