Prespávačka na Pyramíde

PrespavackaPyramida

Takúto účastnícku nálepku mohol získať každý, kto prišiel na zborovú prespávačku. Tentoraz vysoko nad Nitrou, priamo na Pyramíde.

Stretli sme sa v piatok o 17.00 pri liečebnom ústave a s batohmi na chrbte sme začali šlapať hore na Pyramídu. Zvládli to statočne aj vĺčatá a včielky. Hore nás čakali Strážcovia prírody, u ktorých sme sa ubytovali. Po výšľape sme boli hladní, tak sme vytiahli nabalené špekáčiky a hybaj opekať. Spoločne sme zapálili oheň pomocou brezovej kôry (naozaj horí ☺) a riadne sme sa najedli. Potom na ohníku vĺčatá uvarili čaj z byliniek, ktoré spoznávali a zbierali ešte cestou hore.

Spalo sa nám dobre, taký krásny výhľad na Nitru sme zo spálne ešte nemali. ☺ Ráno poniektorí vstali veľmi zavčasu, aby stihli východ slnka. Žiaľ, kvôli oblakom to nebolo až také farebné, ako sme čakali. Neskôr ráno nám Strážca prírody, p. Kušš, porozprával o svojej práci. O tom, čo sa stane, keď v lese kričíme a vykopávame chránené kvety a mnoho iného. Po besede nasledovala ďalšia časť etapovky. Náš starý známy, Mr. Jatson, nás presunul do Ameriky, kde sme spoznávali prírodu a indiánsku kultúru. Lúštili sme príbeh písaný indiánskym obrázkovým písmom, vyrábali totemy a snažili sa spozorovať čo najviac dôkazov o prítomnosti zvierat v našom okolí.

Potom už len návrat domov, super hry cestou dole, prestávka na krásnom mieste s výhľadom a goodbye, Pyramída.

Výber fotiek nájdeš na tu
Ostatné fotky nájdeš na tu