Vyčoma 2011 s.r.o, alebo Chodúr

Ďalšie prázdninové ráno. Ale na rozdiel od tých ostatných, ráno 23. júla bolo niečím výnimočné. Skupinka asi 30 detí sa tlačí s vakmi do vlaku, lúči s rodičmi a vydáva sa nevedno kam. Preč od rodičov, do prírody na lúku, bez elektriny a splachovacieho WC, skrátka na skautský tábor na Vyčome. Niektorí sa už nevedia dočkať, iní sú mierne vystrašení, no hneď po príchode strach opadne. Treba totiž stavať táborisko, chalani postavili Típí a hangár a ostatní stavali stany, smetiaky a dosť netradičnú nástenku.

Na druhý deň začína veľkolepá etapová hra s pirátmi. Zbieranie mincí, obchodovanie s rumom, pušným prachom či získavanie kúskov mapy prebieha počas celého tábora. Spolu s pirátskymi etapami: Stroskotanie u kanibalov, kapitánove narodeniny či súboj pirátskych lodí.
Nemohlo chýbať ani Menil, dedko, menil a získavanie mnohých vecí od dedinčanov.
Samozrejme ani tento rok nechýbal výlet - mladší išli na Bralo a menšia skupinka sa odpojila a pokračovala na vrch Hora, kde prespali.
Napriek tomu, že prvých 10 dní nám počasie veľmi neprialo, vo chvíľach najväčšieho dažďa sme sa zabávali aspoň drobničkami v hangári či hraním rôznych slovných hier v stanoch. Keď sa druhý týždeň počasie vyjasnilo, užívali sme si slnko ako sa len dalo. Kúpanie v potoku, hádzanie tam ostatných členov tábora, oblievanie sa či leňošenie na karimatkách a opaľovanie.
Tento rok sme taktiež zažili niekoľko prepadov - či už úspešných alebo nie.
Posledný deň sme strávili súbojom pohlaví pod názvom Adam a Eva, ktorí spočíval v rôznych disciplínach, ako napr. Múmie, Dupačky, Zakázané ovocie či Kolumbijskí králi. Večer sme už tradične zakončili táborákom, na ktorom sa hlasovalo o TOP 10 v rôznych kategóriách, napr. TOP 10 stráž - Ejka s Peťkou, TOP 10 trárik - Denis, Maťka, malý Miško, či TOP 10 kliešť - Galo. Celý večer sa hralo na gitarách a užívali sme si pohľad na dokonalú nočnú oblohu a obrovskú pagodu.
Ani sme sa nenazdali a svitlo posledné ráno. Raňajky, posledný nástup a hor sa baliť tábor - postele, stany, hangár, latríny... Nastúpili sme do autobusu, posledný krát zamávali táboru a s hlavou plnou spomienok a úžasných zážitkov sme sa tešili na spláchnutie záchoda a teplú sprchu.