Míľa pre mamu 2014 v Nitre

Míľa pre mamu 2014

Už jedenásty rok sa po celom Slovensku organizuje podujatie Míľa pre mamu, ktorého hlavnou úlohou je prejdenie míle, t.j. približne 1,61 kilometra, na počesť všetkým mamičkám. Z tohto dôvodu sa Míľa pre mamu organizuje vždy najbližší víkend k Dňu matiek. Tohtoročné podujatie sa uskutočnilo v sobotu 10. mája, kedy v Nitre zavládlo krásne slnečné počasie.

Pre nás skautov z 23. zboru Nitrava bola tento rok Míľa pre mamu špeciálna tým, že nás Materské centrum Klokanček, ktoré organizovalo Míľu pre mamu v Nitre, pozvalo a zahrnulo nás do programu. Okrem spomínanej trasy dlhej jednu míľu boli po rôznych miestach nitrianskeho mestského parku prichystané aj zaujímavé stanovištia ako kreatívne dielničky, sadenie kvetinových semiačok, korálkovanie a v neposlednom rade aj naše skautské hry.

Keďže sa pri našom stanovišti zastavovali detičky s rodičmi v nepravidelných intervaloch a v rôznych počtoch, museli sme aj svoje skautské hry k tomu prispôsobiť. Prichystané kolektívne hry sme rýchlo preorientovali na hry pre jednotlivcov, hry pre najmenších, ale aj pre staršie deti. Nakoniec sa najviac uchytili hry ako hod loptou do diaľky, trafenie sa do hrdla fľaše s "udičkou" a starším deťom sa najviac páčilo skákanie cez dlhé lano. Najväčší rekord v skoku cez lano dosiahla mladá jedenásťročná slečna, ktorá zvládla urobiť 44 bezchybných preskokov. Ak si niekto trúfa zdolať tento rekord, tak ho očakávame na skautingu :)

Tarantula, 12.5.2014