Od januára do februára 2014

Od januára do februára 2014

V januári sa pár z nás vybralo do Banskej Bystrice za vodnými skautmi stavať plachetnicu. Okrem pílenia, hobľovania, lepenia a šmirgľovania, sme si pochutnali na skvelých jedlách od Hlavného kapitána vodných skautov – od Tryska. Taktiež sme boli prekvapení pohostinnosťou Supa, ktorému sme každý večer míňali vodu sprchovaním od pilín. A v neposlednom rade chválim Banskú Bystricu za delikatesnú najlacnejšiu pizzu a krásnu pešiu zónu. Plachetnička dostala meno Margita a už začiatkom mája bola otestovaná na vode. Plachtiť plachtí, nezateká a niekedy v týchto dňoch (stred mája) ju testujú priamo na írskom mori u írskych vodných skautov.

Taktiež sme sa v jednu januárovú sobotu vybrali na Drážovský kostolík. Popri chôdzi sme sa zabávali hrou kde sme sa buď nemohli dotýkať zeme alebo sme sa nemohli dotýkať chodníku. Taktiež sme si adoptovali paličku, ktorú sme nemohli pustiť z ruky ani keby neviem čo. Najdlhšie ju vydržal držať Dávid. Okrem týchto vecí sme natáčali video, kde nám Kobra stvárnil šikovného reportéra a vyzbierali sme vrece plné odpadkov.

Čo sme robili vo februári?

Vo februári sa náš zbor zúčastnil rôznych akcií. Akcia Biela Stuha panovala v téme Asterix, Obelix a prechladnutá sfinga. Okrem prichystaných hier tam skauti, skautky, roveri a roverky zažili plávanie v bazéne, floorball, videli odovzdávanie vyznamenania Orlí Skaut a v neposlednom rade sa zabavili naši loptoši v súťaži v pití vody?

Na akcii pre vĺčatá v Bošanoch čakala vĺčatá neľahká úloha, a to získanie odborky Indián. Na tejto akcii tiež nechýbal skvelý gulášik, kopec hier a dokonca nám premietli aj rozprávočku Orlie pierko. Našťastie sa každému vĺčaťu a včielke odborka podarila získať a dokonca našli aj poklad aj cacheku (kešku) ?. Dokonca niektorí prvýkrát spali v spacáku alebo šli prvýkrát vlakom.

Na súkromnej akcii pre Kutáče si chalani zautekali v blate, otestovali si svoj skautský postreh prostredníctvom hľadania malých papierikov v lese, zistili kto vie najrýchlejšie vyliezť na strom a Gabro sa pohral s Adamovým kresadlom, napapali sa falošným gulášom a podaktorým chutila aj hrachová polievka s párkami?

21-23.2.2014 skauti a skautky navštívili Cér kde sa konali záťažové testy. Museli zvládnuť kliky a drepy rámci jednej minúty, prekážková dráha, zakladanie vylosovaného druhu ohňa, stavanie núdzových prístreškov a test na všímavosť. A tu sú výsledky: Matej- 685b (95,13%), Dávid- 440b (61,11%), Oliver- 300b (41,66%), Adam- 600b (83,33%), Kubo- 680b (94,33%) z celkového počtu bodov 720.

28. februára sa pár z nás zúčastnilo akcii u 44. zboru Egrešov pod názvom Las Vegas. Vieme, že hazard nie je žiadna sranda ale celá akcia bola formou hry ? nešlo o reálne peniaze. Na akcii bola ruleta, poker, koleso šťastia a iné hry.

Tarantula, 1.3.2014