Oslava 1. výročia družiny Neonky

Oslava bola veľmi super, zabávali sme sa, ale aj trocha zamakali. Hneď ako sme prišli do klubovne, nám Evka oznámila, že sa ide hrať mestská hra. Podala nám mapu a vysvetlila pravidlá, no však malo to háčik - museli sme mať len 1 mobil a dostať sa za určitý čas na stanoviská, kde nám boli pridelené úlohy. Keď sme ich splnili, tak sme si "zaslúžili" nápovedu na ďalšie miesto, ktoré bolo zároveň aj stanoviskom. Skôr ako sme odišli na autobus, sme si dali Dejčinu vynikajúcu tortu.

Na 1. nápovede bolo napísané, že sa máme dostaviť na námestie, kde nás už bude čakať osoba v červenej čapici. Keď sme tam prišli za ňou, úloha znela nasledovne: máme 3 čarovné stĺpy, na 1. stĺpe boli 4 poháre, hore bola fialová pod ňou oranžová potom zelená a rúžová. My sme museli tie farby otočiť tak, aby bola 1 ružová a posledná fialová. Skúšali sme to 3x a na posledný pokus nám to vyšlo.

Ďalšie stanovisko bolo pri Synagóge. Tam sme museli získať povolenie na nosenie šatky. Samozrejme za úlohu, ktorá bola takáto: museli sme nakresliť skautskú ľaliu. Dostali sme indíciu a mali sme ísť k mestskému cintorínu a tam sme dostali 3 hádanky a 1 úlohu. Mali sme zozbierať 5 podpisov od ľudí na petíciu proti "Kríženiu mačiek a psov". Bolo to ťažké, ale nakoniec sa nám to podarilo.

Ďalšie stanovisko bolo pri súde, kde sme museli dokázať, že naša družina je psychicky spôsobilá. Tak sme sa postavili na plachtu a museli ju otočiť bez toho, aby sme sa dotkli betónu. Na podiv sme to zvládli.

Ďalej sme mali ísť do parku k žabkám. Nijaký človek tam však nečakal a my sme si mysleli, že už odišiel. Po telefonickom rozhovore s Evkou, sme mali hľadať nápovedu sami. Bola pod 1. Žabkou, kde bolo napísané: "Choďte do domčeka na ihrisku". Utekali sme tam a nevideli sme tam nič. Keď sme sa pozreli bližšie, tak v škáročke bol papierik, na ktorom bolo morzeovkou napísané: "Bol to žart, vráťte sa k žabkám". Išli sme teda naspäť a našli sme tam chalana, ktorý nám dal papierik s nápovedou. Mali sme ísť pred galériu. Museli sme zaspievať nejakú pieseň a nám napadla iba pesnička "Prší, Prší".

Tam nás poslali pred Piaristický kostol. Bol tam muž a snehuliak. Porozprával nám príbeh a zadal úlohu: "Ten kto nado mnou zvíťazí pri zadržiavaní dychu, dostane čaj a perník". Všetci sme prekonali muža a tak sme dostali niečo na zahryznutie.

Mali sme ísť naspäť k Synagóge. Boli tam 3 chlapci a držali v ruke tubu a papier. Mali sme si zapamätať príbeh a potom ho prerozprávať. Za to sme dostali tubu a nemali sme sa do nej pozrieť. Samozrejme, že na skautskú česť sme sa tam nepozreli.

Išli sme pod hrad, kde si Evka zavolala Betku a v tej zázračnej tube bola skautská šatka. Ďalším prekvapením bolo, že sme vypustili lampáš a želali si niečo. Potom sme išli na teplý čajík k Jastrabovi.

Nakoniec sme sa vrátili do klubovne, kde sme si zahrali hru Aktivity a potom sme prespali v klubovni. Pred spaním sme si rozprávali rozprávky. Hneď ráno, keď sme sa zobudili, sme sa pobalili. Potom sme hrali hry a okolo 11:00 sme išli domov.

Mne a dúfam, že všetkým sa páčila táto akcia.

Sarah Janeková

Pozrite si niekoľko fotografií z akcie

No images found.