Deň narcisov 2015

Počasie nevyšlo zrovna najlepšie. Bolo zamračené, fúkalo a takmer všetci sme sa triasli od zimy. Zahrieval nás pocit, že to robíme pre dobrú vec a pomáhame tým ostatným. Okrem toho ešte aj veľa vrstiev oblečenia.

My skauti sme stretávali aj deti z rôznych škôl, ktoré sa taktiež zapojili. Spolu sme obehali všetky zákutia mesta. Ako sme chodili po meste, stretávali sme ľudí, ktorí vedeli takmer všetko o tejto zbierke, ale na druhej strane aj takých, ktorí o tom nevedeli vôbec nič. Preto sme okrem narcisov rozdávali aj letáčiky o tom kam, prečo a načo idú ich príspevky. Keďže sa od seba ľudia líšia, vypočuli sme si odpovede typu: ,,Áno samozrejme, že prispejem. Predsa je to na dobrú vec." Bohužiaľ sa našli aj takí ľudia, ktorí odpovedali ,,Nechajte ma na pokoji" alebo nepovedali vôbec nič a odignorovali nás. To bol ten horší prípad. Každopádne na ligu proti rakovine prispieva dostatok ľudí a tieto peniaze pomohli, pomáhajú a pomôžu veľa ľuďom.

Generálna rada rozhoduje o prerozdelení výťažku v troch hlavných oblastiach a to:

  • psychosociálna starostlivosť o onkologických pacientov a služby pre zlepšenie kvality ich života i života ich najbližších,
  • výchova, informovanosť a prevencia zameriavajúca sa nie len na pacientov, ale na širokú verejnosť a najmä na mládež,
  • prenos výsledkov klinického a základného výskumu do diagnostiky, liečby a rehabilitácie onkologických pacientov.

Všetci sme radi, že sme sa zapojili do tejto najväčšej verejnoprospešnej finančnej zbierky na Slovensku.

Mišel z družiny Neonky