Tenkrát po rokoch

Pravdupovediac nevedela som presne kde sa nachádza nová klubovňa. Aktívne som sa neukázala, no asi tomu bude rok. O stretnutí bývalých skautov a skautiek, ktorí už nefungujú v zbore alebo v skautingu vôbec, mi vravel ako ináč Žiletka.


Spolu s niekoľkými starými Vydrami som si však hneď povedala, že to nie je zlý nápad. Nasledujúcu sobotu sme potom chvíľu blúdili, ale potom sme trafili do klubovne na Hôrke. Pod pazuchou starú kroniku, a pred sebou ako vchádzam, desiatka ľudí, ktorých som nevidela ani nepamätám...teda snáď si spomeniem. Časkeho pred pár mesiacmi v meste, Miša Berku...tak to smelo tipnem zo štyri roky, Ivora...asi od Žiletkovej svadby....nie nechce sa mi veriť, a vlastne raz som ho ešte stopla na výpadovke na Bratislavu... Trapas- že by som niekoho nezaradila sa nekonal, zato na mňa mnohí pozerali, že som dáko vyrástla. Medzi známymi tvárami ešte navrch tri manželky a dvaja drobci.

Pozeranie starých fotografií bolo tak trocha ako na stretávke. Nasledovali salvy smiechu, rekonštrukcia starých udalostí z táborov, akcií, puťákov. Povyrástli sme, ale nezabudli. Žiletka nezabudol spomenúť, ako náš zbor funguje v dnešných dňoch. Ťahačov sme odchovali my "starí". Bol to fajn pocit a pripomína mi to, že je aj čas na družinové stretnutie. Tam ale ešte manželia a deti na "prezenčke" figurovať nebudú.

Ivor bol po, kratšej skúške asertivity vybraný za vodcu oddielu dospelých skautov. Spoločne sme usúdili, že stretnúť sa znova na jar a tentokrát niekde vonku by mohlo byť veľmi fajn. Necháme sa prekvapiť, čo sa z toho vykľuje.

Foto z akcii najdete vo fotogalérii.

Aby sme však dali veci na pravú mieru. Všetko to spáchal Gandhi za čo patri moje veľké ďakujem. Vraj sa s tým pohrával dlhšie no akosi sa to podarilo zorganizovať až teraz. A osud to chcel tak, že to padlo na začiatok roka ktorý sa nesie v oslavách stých narodenín skautingu. A preto dúfam že na ďalšom stretku na El. Rancho de Gandhi v apríli sa stretneme ešte vo väčšom počte.

Ak máte na niekoho kontakt prosim pošlite ho na 23.zbor@ gmail.com

Žilďo