2. rodinná víkendovka - Veľký Inovec

vyprava Velky Inovec 

(13.-15.9.2019) Chcete vedieť, ako vyzerala naša Nováčikovská pre dospelých? Výprava 1. oddielu rodín a dospelých s podnázvom "Čo vám deti nepovedali o skautingu" priniesla turistiku, hry, nové informácie, dobrú partiu a krásny víkend v najvyššej časti Pohronského Inovca. Časť 2 máme ešte pred sebou ...

Čítať Ďalej

Tábor Zlatno 2019: To prepružíš!

Tabor to prepruzis

(20.7.-4.8.2019) A je to tu – tábor sa skončil.  Pre každého skauta je to asi ten najsmutnejší čas. Udalosť, na ktorú sa celý rok tešil, je zrazu za nami. Napriek smútku a nostalgii však ostáva veľa zážitkov, fotiek (a komárích štípancov) , pri ktorých sa dá na tábor parádne spomínať.

Čítať Ďalej

Nimeh 2019

Nimeh2019

Nitra sa vrátila do čias Pražskej jari

V noci zo soboty na nedeľu 5. mája 2019 bolo v nitrianskych uliciach rušno. Je máj, pre Nitravu čas NIMEHu. A nielen pre Nitravu. Ako obvykle, zišli sa tu skauti z rôznych kútov Slovenska. Tentoraz sa vrátili v čase do obdobia, keď Československu svitlo na lepšie a slobodnejšie časy a keď sa zrazu všetky nádeje skončili príchodom tankov. Ročník 2019 priblížil obdobie Pražskej jari a okupácie Československa vojskami spriatelených štátov.

Čítať Ďalej

Trogárky: Chystáme výpravu!:

trogarky-chystame-vypravu

Konečne začína jar- čas zažiť nové skautské dobrodružstvo! V ústrety zážitkom sa vydáme do Dvorníkov už na konci marca. Prespávať budeme vo farskom dome, ktorý spravuje tamojší kňaz a skaut v jednej osobe.

Čítať Ďalej

Ďalšie články...