Revitalizácia jazierka

pred

Služba, práca, skauting, príroda - slová ktoré azda najlepšie vystihujú projekt obnovy malého Šindolského jazierka.
Projekt Revitalizácia jazierka v lokalite Nitra Šindolka vznikol z iniciatívy členov 23. skautského zboru Nitrava. Myšlienka na premenu vznikla začiatkom roka 2015, vo vzduchu však viazla otázka ako projekt realizovať. Pomoc skautom poskytla Nitrianska komunitná nadácia v rámci grantového projektu Reydel pre Nitru.

Čítať Ďalej

Zhorel Cer

pred

Pamätám sa ako dnes, keď som prvý krát prišiel, na Cer, Horáreň, Ranč rôzne sme volali to miesto tak blízko od mesta a pritom v takom tichu. Presne viem ako to miesto vyzeralo ale rok si nepamätám. Možno 1996 možno rok neskôr. Miesto sme si ako skauti obľúbili dokonca sa stalo miestou osláv pátróna skautov sv. Juraja. Vždy apríli sa tu konala oslava spolu s našími rodičmi a priaznivcami.

Čítať Ďalej

Deň narcisov 2015

Počasie nevyšlo zrovna najlepšie. Bolo zamračené, fúkalo a takmer všetci sme sa triasli od zimy. Zahrieval nás pocit, že to robíme pre dobrú vec a pomáhame tým ostatným. Okrem toho ešte aj veľa vrstiev oblečenia.

Čítať Ďalej

4. zborová rada skautského roku 2014-2015

Tak ako sme sa prednedávnom dohodli, zborová rada 23. zboru bude v priebehu skautského roka zasadať každý druhý pondelok v mesiaci. 9. februára sme mali 4. zasadnutie zborovej rady v tomto skautskom roku. Na zasadnutí sa zúčastnili Marián Benc Žiletka, Adrián Gála Drino, Eva Novotná Škorica, Roman Molnár Omo, Rastislav Lukáč Orol a Daniel Blažko Jastrab + prísediace, hrajúce sa a kornfleksy pojedajúce Radka a Viktorka :)

Čítať Ďalej

Cér - Teambuilding

(chata, 16. – 18. 1. 2015)
Konečne sme dorazili na Cér. Otvorili sme dvere Céru, vošli dnu, vyzuli sa a ihneď začali zakladať oheň.
Začali sme sa vybaľovať. Rozdelili sme si práce, niektorí zakladali oheň a druhí pripravovali jedlo. Najedli sme sa a pripravili na nástup. O desať minút začal nástup. Po nástupe sme už boli v teple. Tak sme sa uložili spať a zaspali sme.

Čítať Ďalej

Ďalšie články...